Dziękujemy za spływające dla Ukrainy dary, informujemy, że można je dostarczać do Babiogórskiego Centrum Kultury według przekazanej przez  MUW w Krakowie – listy produktów  i środków potrzebującym   na Ukrainie /lista do pobrania/ lista   jest  dostępna również  w  instytucji oraz na profilu społecznościowym BCK.

Jeżeli jakiś mieszkaniec gminy przyjął lub zamierza  przyjąć  pod swój dach uchodźców należy  w Urzędzie Gminy  złożyć  potwierdzenie  pobytu celem przekazania danych do Wojewody za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej (formularz  do pobrania).

W naszej Gminie  zostały  przygotowane miejsca zakwaterowania   z których  mogą  skorzystać  Ukraińcy  szukający schronienia. Również chętni do przyjęcia uchodźców mogą zgłaszać się do Urzędu Gminy wypełniając formularz, który będzie również przekazany za pośrednictwem Starostwa Powiatowego do Wojewody (formularz do pobrania).

Informacje udzielane są w Urzędzie Gminy tel. 33 8775-051 wew. 123.

Dodatkowo akces  użyczenia  miejsc noclegowych przez  mieszkańców, przedsiębiorców  dla uchodźców  można  kierować na  adres ukraina@muw.pl.

Informacje dotyczące zbiórek udzielane są w Babiogórskim Centrum Kultury (tel. 33 8775 066).

Marcin Pająk

Wójt Gminy Zawoja

Do pobrania: